Сўнгги кунларда  HUMO карта эгалари ўз карталари  билан мобил иловалар орқали тўлов қилишда ва карта балансини акс этишида муаммолар кузатилаётган эди.
Миллий банклараро просессинг маркази (HUMO тўлов тизими) мазкур вазият бўйича маълумот берди.
Ҳабарда айтилишича, ҳозирда "СМС-хабарнома" хизматида юзага келган муаммолар сабабли, аксарият ҲУМО карта фойдаланувчилари мобил иловаларида тўлов ва пул ўтказмаларини амалга оширишга қийинчиликларга дуч келишмоқда.
Тўлов тизими ҳозирда бу масала билан мутахассислар шуғулланаётганини ва яқин орада муаммо ҳал этилишини маълум қилади.
Улашиш:
Сайт ахборотларидан фойдаланишда «акцент.уз» сайти ҳаволаси кўрсатилиши шарт. 1043 сонли ОАВ (веб-сайт) давлат рўйхатидан ўтказилгани тўғрисидаги гувоҳнома.

В последние дни у держателей карт HUMO возникли проблемы при оплате картами через мобильные приложения и отображении баланса карты. Информацию по данной ситуации предоставил Национальный межбанковский процессинговый центр (платёжная система HUMO).
Согласно отчету, из-за проблем с услугой «СМС-оповещение» у большинства пользователей карт HUMO возникают трудности с осуществлением платежей и переводов денег в мобильных приложениях.
Платежная система сообщает, что специалисты сейчас работают над этим вопросом и в ближайшее время проблема будет решена.
При использовании информации сайта обязательно указывается ссылка на сайт «aksent.uz». Свидетельство о государственной регистрации средства массовой информации (сайт) № 1043.